TEKNOLOJİ

550 This message was classified as SPAM and may not be delivered hatası

Salim S. - 30 Ekim 2019 - 76

Outlook üzerinden ekli bir mail gönderirken sizde "550 This message was classified as SPAM and may not be delivered" hatası alıyorsanız çözümü için yazımı okuyabilirsiniz.

Hosting hizmeti verdiğim bir müşterim içeriği yazıdan ibaret olan maili sorunsuz gönderiyor ama ekli bir maili gönderemiyordu. Nedenini anlamak adına webmail üzerinden ekli bir mail gönderimi denedim sorunsuz gitti. Ama bilgisayarında ki outlook programından denedim gitmedi. Virüs programı engelliyor mudur acaba diye virüs programını devre dışı bırakıp tekrar denedim yine gitmedi. 

Aklıma ip adreslerinin kara listede olabileceği geldi. Kontrol ettiğimde gerçekten de IP adresleri kara listedeydi. 

IP adresinizi öğrenmek için aşağıdaki linki kullanibilirsiniz.

https://whatismyipaddress.com/tr/ip-im

Öğrendiğiniz ip adresinide https://www.spamhaus.org/lookup/ adresine giriş yapıp Enter an IP Address yazan kısma yapıştırınız ve "Lookup" butonuna basınız.

Ip adresiniz kara listedeyse kırmızı renkte belirtiyor aşağıdaki görseldeki gibi.

Daha sonra IP adresini kara listeden çıkarmak için kırmızı IP adresin altındaki linke tıklayıp istenilen bilgileri doldurup gönderiyoruz. Burada e-posta adresinizi doğru yazmalısınız çünkü oraya bir kod gönderiyor gönderimi tamamlamak için.

30 dk ile 1 saat arasında IP adresi blacklist ten çıkartılıyor. Artık ekli mailleri outlookunuzdan sorunsuz bir şekilde gönderebilirsiniz.

 

 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
KABUL ET
Yükleniyor