OPENCART

Opencart 3.0.3.2 Türkçe Dil Ekleme

Salim S. - 09 Şubat 2020 - 124

Opencart sisteminizde Türkçe dil seçeneği eklemek isterseniz bu yazımda nereden ve nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

Öncelikle dil dosyalarını indirmek için opencart.com'a üye olmalısınız. Üye olduktan sonra aşağıdaki linke tıklayıp dosyalarımızı indiriyoruz.

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=14&filter_category_id=2&filter_license=0&filter_download_id=59&page=2

Dosyalarımızı indirdikten sonra dosyaları zipten klasöre çıkartıyoruz. Ve içerisindeki "dil-dosyalari" adındaki klasörün içerisindeki "ana_dizine_yukleyin" klasörünü açıp "install" klasörü hariç "admin" ve "catalog" klasörlerini Opencart'ınızın kurulu olduğu dizine yüklüyoruz. Bu anlatımı opencart kurulumu yaptığınızı düşünerek yazıyorum. Eğer kurulum yapmadan önce bu yazımı okuyorsanız "install" klasörünüde sunucunuza yükleyebilirsiniz.

Dosyaları sunucunuza yükledikten sonra opencart yönetim paneline giriş yapıyoruz. Sonra sırasıyla System -> Localisation -> Language menüsüne tıklayın. Açılan sayfada sağ üst tarafta + iconuna tıklayınız.

Türkçe dil seçeneği eklemek için gerekli bilgiler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Language Name Türkçe
Code tr-tr
Locale tr-TR,tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr,tr-tr,turkish
Status:  Enable
Sort Order Dilin görünmesi istediğiniz sıralama numarası giriniz.

Yukarıdaki bilgileri ekledikten sonra Kaydet yapıyoruz.

Şimdi mağazanızın ve yönetim panelinizin Türkçe olmasını istiyorsanız System -> Settings tıklayın. Daha sonra Mağazanızın isminin yanındaki Edit'e tıklayın. Açılan sayfada Local sekmesine geçiniz. Language ve Administration Language bölümlerini Türkçe seçerek kaydedin. 

Artık siteniz ve yönetim paneliniz Türkçe olacaktır. 

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
KABUL ET
Yükleniyor