OPENCART

Opencart 3.0.3.2

Salim S. - 03 Şubat 2020 - 70

Bu yazıyı bazı şeyleri başarmanın sevinciyle sizlerle paylaşmak istedim.

Bu hafta sonu bir Opencart ile e-ticaret projesi işi geldi. Bu vesile ile Opencart e-ticaret yazılımı ile 2 günlük tanışma serüvenim oldu ve ortaya güzel bir iş çıktı. Daha öncelerinde sadece Opencart kurulum işlemleri yapmış detayını hiç bu kadar girmemiştim.

Bu yaptığım işte yeni bir template oluşturup istekler doğrultusunda tasarımsal olarak default temanın üzerine css ve htmllerle oynadım. Ortaya güzel bir iş çıkınca bende böylelikle Opencart sevenler kervanına katıldım. Sizlerde biliyorsunuzdur e-ticaret siteleri biraz teferruatlıdır. Opencart bu teferruatın üstesinden kolaylıkla gelmektedir.

Artık bir e-ticaret site işi geldiğinde benimde yapacağım ilk şey acaba bu işi Opencart ile üstesinden gelebilirmiyim diye kendime sormak olacaktır. 

Opencart açık kaynak kodlu belli bir kalıba oturtulmuş e-ticaret mağaza yönetim sistemi diyebiliriz. Yazılım dili olarak PHP kullanmaktadır. Veri tabanı olarak MYSQL veri tabanını kullanmaktadır.

Kurulumu oldukça basittir. Kurulumunu youtube'dan izleyerek kolayca yapabilirsiniz. Fırsatım olursa bende bir kurulum videosu çekip bu yazımda sizlerle paylaşacağım. 

Kurulumu yaptıktan sonra yönetim panelide oldukça basittir, yönetim panelini karıştırarak kolayca çalışma mantığını öğrenebilirsiniz.

Peki bu Opencart ne kadar güvenli benim size tavsiyem kurulum dosyalarını Opencart'ın resmi sitesinden indirip kullanmanızdır. Böylelikle temiz kurulum dosyalarını edinmiş olursunuz ve 3. kişilerin bıraktığı açıklara maruz kalmazsınız. Birde kuracağınız eklentilere dikkat edin.

Opencart indirme linki aşağıya bırakıyorum.

https://www.opencart.com

Opencart Türkçe dil dosyalarının linkide aşağıdadır.

https://www.opencart.com/index.php?route=marketplace/extension/info&extension_id=14&filter_category_id=2&filter_license=0&filter_download_id=59&page=2

Ayrıca blogumda OPENCART kategorisi açtım bu kategori altında Opencart ile ilgili yazılarımı paylaşacağım takipte kalabilirsiniz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
KABUL ET
Yükleniyor