YAZILIM

Outlook’ta Gömülü Olan Fotoğrafın Bir Kısmının Görünmemesi

Salim S. - 12 Aralık 2019 - 72

Outlook’ta resim kesilmesi sorununu ben bir müşterime e-mailing için html template oluştururken yaşadım.  Sorunu internet üzerinde araştırdığımda outlook’un bazı sürümlerinde (2007,2010 ve 2013) email içerisine gömülü olan resmin yüksekliğinin 1728 pixel ile sınırlandırıldığını öğrendim.

Yani bu demek oluyor ki mail içeriğine herhangi bir fotoğrafı gömülü bir şekilde gönderecekseniz bu fotoğrafın yüksekliğinin 1728 pixelden fazla olmaması gerekiyormuş. Aksi durumda gömülü olan fotoğrafta kesilmeler olacaktır.

Bu durumu aşmak için ne yapmalıyız?

Mail içerisine ekleyeceğiniz fotoğrafı yükseklik olarak parçalara bölebilirsiniz ve html olarak alt alta getirebilirsiniz. 

Bölme işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta böldüğünüz noktanın arka planının beyaz olması gerekiyor yoksa birleşme noktasında bazı mail uzantılarında(mesela hotmail’de) iki resim arasında 2 pixellik boşluk oluyor bunun önüne geçemiyorsunuz.

Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
KABUL ET
Yükleniyor