İnönü Mahallesi Muhtarlığı

FİRMA NO: 1594197346
72 görüntüleme
Adres İnönü Mah. Tuğ Sok. No: 14 Ataşehir - İstanbul
Telefon (216) 577-6619
Yetkili Kişi Songül ***** *******
Hakkında 1980'li yılların sonlarında kurulan ve adını İsmet İnönü’den almış olan güzel bir mahalledir. İnönü Mahallesi geçmiş yıllarda halkın piknik yaptığı bölgelerden biridir. Kayışdağı'nın eteklerine kurulan mahalleye, Yeditepe Üniversitesi, bölgenin kalkınmasına ve modern kent görünümüne kavuşmasına yardımcı olmuştur. Nüfusu 26.930 olup nüfus artışı hızla gelişmektedir. Mahallede, bir ilköğretim okulu, bir Ataevi, iki Aile Sağlık Merkezi, üç tane ibadethane mevcut. Dördüncü cami de şu anda inşaat halindedir ve kısa süre sonra mahalle halkımızın hizmetine sunulacaktır.

Mahallemiz düzgün yapılanması, depreme karşı dayanıklı bir zemine sahip olması, ferahlığı, sesizliği ve İstanbul’un alışılagelmiş yoğunluğundan uzak olması nedenleriyle emekli nüfusun özellikle tercih ettiği bir mahalledir. Ayrıca Yeditepe Üniversitesini içinde barındırması ve kamu kurumlarına yakın olmasıyla da memurların ve öğrencilerin yerleşim adresi olmuştur.

Kaynak : Ataşehir Belediyesi

ETİKETLER

  • muhtarlık
  • inönü mahallesi muhtarlığı

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Yukarı Çık
Sayfa Yükleniyor
Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
KABUL ET
Kapat

Parolanızı mı unuttunuz?

E-posta adresinizi aşağıya girerseniz parolanızı sıfırlamak için kullanabileceğiniz bir bağlantı göndereceğiz.
E-Posta adresi

Üye Ol

Adınız soyadınız
(533) 123-4567
E-Posta adresi
Parola